Wyszukiwanie
Zloty(PLN)
Menu
    Menu Zamknij
    RSS

    Blog

    Komentarze (0) Co na stawy dla psa: Kompleksowy przewodnik
    Właściwa troska o stawy naszych czworonożnych przyjaciół jest niezwykle istotna dla ich zdrowia i komfortu życia. W tym kompleksowym przewodniku dowiesz się, co na stawy dla psa będzie najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić mu zdrowe i sprawnie funkcjonujące stawy. Omówimy witaminy, suplementy, leki, a także diagnostykę i leczenie chorób stawów u psów. Przedstawimy również porady dotyczące diety, suplementacji dla szczeniąt, psów aktywnych, młodych oraz seniorów, a także specjalne potrzeby stawów psów dużych ras.
    Komentarze (0) Probiotyk dla psa - kiedy i dlaczego warto go podać?
    Probiotyk dla psa to suplement diety, który może przynieść wiele korzyści zdrowotnych dla naszego czworonoga. Właściwe stosowanie probiotyków może wspomóc układ odpornościowy, poprawić trawienie oraz zapewnić równowagę mikroflory jelitowej. Kiedy zatem warto podać probiotyk dla psa oraz jakie są jego główne zalety Czym są probiotyki i jak działają na organizm psa?
    Komentarze (0) Kask jeździecki - moda, komfort i bezpieczeństwo
    Kask jeździecki dawniej znany jako toczek jeździecki to charakterystyczne, tradycyjne nakrycie głowy jeźdźca mające za zadanie chronić ją w przypadku upadku. Choć czasami widzimy osoby dosiadające koni bez założonego kasku jeździeckiego nie starajmy się powielać tych wzorców. Nie kuśmy losu, bo nie ma takiego jeźdźca który nigdy z konia nie spadł.
    Komentarze (0) Skarpety do jazdy konnej czy podkolanówki jeździeckie?
    Skarpety do jazdy konnej są niezbędnym i praktycznym dodatkiem stroju każdego jeźdźca. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czy tylko kolor ma znaczenie? Kompendium wiedzy na temat tego, co założyć na nogi by czuć się komfortowo.
    Komentarze (0) Elektrolity dla koni - konieczność, nie luksus!
    Elektrolity to naładowane cząsteczki - jony soli - które po rozpuszczeniu w wodzie lub płynach ustrojowych - krwi, osoczu i płynach tkankowych - wytwarzają jony dodatnie (kationy) i ujemne (aniony). Jony te odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia i funkcjonowania organizmu konia. Zasadniczo wszystkie konie się pocą, a w raz z potem tracą sole mineralne. Niezależnie od tego, czy patrzysz na pędzące konie wyścigowe, czy na rumaka z klubu jeździeckiego podróżującego przyczepą z zawodów do stajni, te konie mają jedną wspólną cechę – oba będą się pocić, a co za tym idzie, będą tracić elektrolity, choć w różnych ilościach .
    Komentarze (0) Dobre witaminy dla psa
    Czy Twój pies potrzebuje witamin i suplementów? Czy są w ogóle bezpieczne dla psów? Jakich witamin potrzebuje pies? Odpowiedzi zależą od psa i rodzajów suplementów, o których mowa.
    Komentarze (0) Bryczesy - czyli w czym na koń?
    Spodnie do jazdy konnej stanowią niezbędny element kazdego jeźdżca. Modeli, fasonow i kolorów jest bez liku, ale jeden element powinny mieć wspólny - wygodę!
    Komentarze (0) Przewodnik po suplementach dermatologicznych dla psów i kotów
    Największym organem w ciele naszego zwierzaka jest zdecydowanie skóra, a dużo skóry oznacza dużo włosów! W rzeczywistości nasi koci przyjaciele mają około 60 000 do 120 000 włosów na cal kwadratowy skóry, a nasi psi towarzysze 150 000. Większość ras zmienią okrywę włosową co najmniej dwa razy w roku, co odpowiada milionom włosów rocznie. Wszystkie te włosy mogą prawidłowo rosnąć tylko przy odpowiednim odżywianiu. Niezależnie od tego, czy Twoje zwierzę ma problemy ze skórą/włosem, czy po prostu chcesz by miało błyszczącą, zdrową sierść, suplementacja skóry to świetny pomysł.
    Komentarze (0) Kaszel i przeziębienie u konia – jak leczyć i jak zapobiegać?
    Wchodząc do stajni, słysząc pokasłującego konia zaczynamy się zastanawiać czy przypadkiem nie jest to początek poważnych problemów. Kaszel u konia jest naturalnym odruchem pomagającym oczyścić mu drogi oddechowe. Nie powinien być to powód naszej paniki ale zdecydowanie powinniśmy sprawdzić czy nie jest to początek choroby. Kaszel może być objawem wielu chorób układu oddechowego w tym coraz częściej występującego RAO (przewlekła obturacyjna choroba płuc). Każdego dnia przez płuca konia przepływa 70 metrów sześciennych powietrza. Jeśli koń pracuje ilość może zwiększyć się nawet dwukrotnie.
    Komentarze (0) Sezon hodowlany… odliczanie do startu! Jak przygotować do niego konie?
    Już niebawem zaczną się przygotowania do nowego sezonu hodowlanego, na świat przyjdą nowe źrebaki i ruszy kolejny intensywny okres stanówki. Na co zwrócić uwagę przygotowując klacze i ogiery do sezonu rozrodczego, jak zadbać o klacze podczas ostatniego trymestru ciąży oraz jak właściwie przygotować klacze do wyźrebień?